Diyet Düzlüğü

Böyle bir kavram yok elbet. Ben uydurdum.

Ama böyle bir gerçek var. Günlerce neredeyse hiç kaçamak yapmadan diyetinize uyduğunuz halde, emeğinizin karşılığını alamayıp “diyetden vaz mı geçsem?” aşamasına kadar geldiğiniz, moral bozucu dönem.

Herkez farklı bir dönemde denkgeliyor. Ne zaman olduğu, ne kadar sinir bozucu olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Oysa ilişkiniz ilk başlarda ne kadar güzel gidiyordu. o yeme diyodu siz de yemiyordunuz. Ödül sabah tartıda gördüğünüz giden kilolardı.ödülünüzü aldığınızda yemediğiniz o tatlı aklınızın ucundan bile geçmiyordu.

Sonra zaman geçtikçe ilişkiniz tek taraflı olmaya başladı. Siz özen gösteriyorsunuz ama artık o eskisi gibi değil. bu sabah da gecen hafta olduğu gibi tartıda bir değişiklik yok.

ihanete uğramış ve kandırılmış hissediyorsunuz değil mi?

metabolizmanınızla diyetiniz arasındaki bu gerginlik de neyin nesi? neyi paylaşamıyorlar?

Arada sizi düşünen yok mu?

Bu durumda önünüzde iki seçenek var.

1- amaaan başlarım böyle diyete deyip yutma yolunu seçebilirsiniz. sonraki her alışveriş, her plaj dönemi karnınıza ağrılar girmeye devam edip başka diyetlerle 2- 3 haftalık aclık kamplarınıza kaldığınız yerden devam edersiniz, teselliyi başka diyetlerin kollarında arayabilirsiniz.

2- veya nereye kadar direnebilir ki ihtiyacdan az kalori aldığım sürece yağlı karbonhidratlı şekerli almadığım sürece ne kadar süre daha kilo veremem ki deyip diyete devam edebilirsiniz. Emin olun bu düzlük bir yerde kırılıyor ve ondan sonra hızla gitmeye başlıyor. Vücud direndikçe hareketi artırarak onun bekledğinin tersi hareket edin. bi sabah bu makus talih kırılıp tartıda tık diye giden kiloları yeniden görüceksiniz.

gemide yelkenlerin üstündeki denizci gibi bağırmak istiyorum.

motorları durdurma, kara göründüüüüüü!

Reklamlar

2 comments on “Diyet Düzlüğü

  1. Bazen her diyette ya da yoğun spor yapıyor olursanız olun, vucut sizinde dediğiniz gibi durulma, kilo vermeyi bırakma dönemine giriyor.

    En zor ve en sinir bozucu dönemler gerçekten bu kilonun azalmadığı, düzlükte geçen zamanlar. Vucudun direncini kırıp, kilo vermeye devam etmek için bırakmamak gerekiyor…

    Ama tabi bu düzlük uzadıkca bu sefer vucudun direncini kıramadan, devam etme direncimiz kırılıyor. Kırılmaması için bu sürecte sabır göstermek lazım, çünkü 🙂

    “motorları durdurma, kara göründüüüüüü!”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s